Відбулося восьме засідання Наглядового комітету проекту Twinning для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

14 березня 2019 року у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбулося восьме засідання Наглядового комітету проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Проект впроваджується Держпродспоживслужбою спільно з Латвійською службою захисту рослин, Федеративним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини, Інститутом Юліуса Кюна (Німеччина) та Литовською державною службою рослин при Міністерстві сільського господарства.

Метою проекту є створення законодавчих та управлінських основ для забезпечення належного використання засобів захисту рослин, поліпшення супутніх інспекцій, а також лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Голова Держпродспоживслужби, керівник проекту від України Володимир Лапа у своєму вступному словах зауважив, що вітчизняне законодавство все ще потребує адаптації до загальноєвропейського у сфері захисту рослин та здоров’я рослин.

Постійний радник проекту Twinning Райвіс Гросбардіс презентував восьмий квартальний звіт проекту та зробив короткий огляд роботи, визначивши плани на наступний звітний період. Зокрема, було зазначено, що впродовж грудня 2018 року – березня 2019 року було проведено десять експертних місій.

Так, було продовжено роботу над законопроектом «Про захист та карантин рослин», а також порядком контролю засобів захисту рослин з імпортних активних речовин. Крім того, були розроблені перші рекомендації щодо впровадження системи паспортизації та попередньої експортної сертифікації рослин в Україні. Також упродовж звітного періоду було проведено додаткове навчання для Одеської регіональної державної лабораторії щодо виявлення залишків пестицидів в тютюні. Водночас експерти відвідали Житомирську обласну фітосанітарну лабораторію, де оцінили систему реєстрації вибірки, запису документів та звітності замовнику відділу аналітики пестицидів та агрохімікатів. На підставі оцінки експерти підготували рекомендації та зразки стандартних процедур, які повинні бути розглянуті українськими лабораторіями.

Для забезпечення прозорості проекту Постійний радник проекту Twinning Райвіс Гросбардіс взяв участь у 2 заходах – Міжнародній виставці «АгроВесна 2019» та «VІI Київському агрохімічному форумі: Добрива, ЗЗР, Насіння». Проект продовжує висвітлювати свою діяльність на офіційній сторінці проекту у Facebook.

За результатами засідання було затверджено протокол сьомого засідання та схвалено восьмий квартальний звіт проекту.

Участь у заході також взяли представники Держпродспоживслужби та Мінагрополітики. Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу захід відвідала головний консультант сектору координації Twinning відділу управління проектами Софія Зварич.

 

Довідково: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 700 «Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning» НАДС координує впровадження інструменту інституціональної розбудови Європейського Союзу Twinning в Україні. Крім того, НАДС є координатором інструменту інституціональної розбудови TAIEX згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning та TAIEX було створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини